Enpro dla rolnika

Nasza firma to ekspert w dostarczaniu rozwiązań energetycznych dla rolników. Oferujemy fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii i wydajne piece, ale przede wszystkim specjalizujemy się w dofinansowaniach i termomodernizacjach. Naszym celem jest pomóc rolnikom zwiększyć efektywność energetyczną swoich gospodarstw, obniżyć koszty energii i wspierać zrównoważoną produkcję rolno-spożywczą. Jesteśmy gotowi dostosować rozwiązania do indywidualnych potrzeb każdego rolnika.

Efektywna termomodernizacja, oszczędzaj i ciesz się komfortem.

Pomagamy oszczędzać na każdym kroku.

Termomodernizacja, fotowoltaika, pompy ciepła.

Termomodernizacja

Termomodernizacja to kluczowy krok w zwiększaniu efektywności energetycznej na Twoim gospodarstwie rolnym. Dzięki niej możesz poprawić izolację budynków, co przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania w sezonie zimowym. Nasza firma specjalizuje się w termomodernizacjach dostosowanych do potrzeb rolników, co pozwala obniżyć rachunki za energię i stworzyć bardziej przyjazne dla środowiska miejsce pracy. Zainwestuj w termomodernizację i ciesz się oszczędnościami oraz wygodą w Twoim gospodarstwie.

ZIELONA ENERGIA

Nasze Produkty

Jesteśmy Twoim partnerem w budowaniu lepszej przyszłości poprzez usługi
z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła i termomodernizacji.
Jesteśmy Twoim partnerem w budowaniu lepszej przyszłości poprzez usługi z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła
i termomodernizacji.

Efektywne wsparcie, zrównoważone rozwiązania – nasze priorytety.

Nasza firma to źródło rewolucyjnych rozwiązań energetycznych, które obejmują pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne, magazyny energii i wydajne piece. W naszym DNA tkwi przekonanie o sile tych produktów w kształtowaniu przyszłości energetycznej oraz wielkiej oszczędności.

Pompy Ciepła

Energia Ziemi w służbie Twojego komfortu.

Fotowoltaika

Słońce w prąd – Twój zielony źródło energii.

Magazyny energii

Energia na żądanie – Magazynuj moc słoneczną.

Wydajne piece

Piece pellet z rusztem drewnianym/ zakazujące drewno.

Jesteśmy uczestnikiem Programu

Sprawdź naszą rzetelność

Jakie Korzyści Płyną z Naszych Produktów?

1. Fotowoltaika to:

oszczędność i niezależność od podwyżek cen prądu

przez co najmniej 30 lat

czyste źródło energii

instalacja nie emituje zanieczyszczeń, po zużyciu możliwy jest także recykling paneli fotowoltaicznych

darmowy prąd ze słońca

panele produkują energię z odnawialnego, niewyczerpalnego źródła jakim jest słońce

podniesienie wartości nieruchomości

Twój dom z fotowoltaiką staje się oszczędny i dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjny na rynku nieruchomości

podniesienie wartości nieruchomości

Twój dom z fotowoltaiką staje się oszczędny
i dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjny na
rynku nieruchomości

Ekologiczna eksploatacja

Pompy ciepła pracują bez wydzielania emisji i w ciszy. Dzięki wykorzystaniu ekologicznych substancji roboczych, ich wpływ na środowisko jest zminimalizowany.

Ekologiczna eksploatacja

Pompy ciepła pracują bez wydzielania emisji i w ciszy. Dzięki wykorzystaniu ekologicznych substancji roboczych, ich wpływ na środowisko jest zminimalizowany.

2. Pompy ciepła to:

oszczędność

raport energetyczny mówi sam za siebie – przekształcamy 1 jednostkę energii w aż 5 jednostek ciepła. Nasze urządzenia harmonijnie współgrają z fotowoltaiką, co skutkuje niezwykle ekonomicznym ogrzewaniem.

szybki zwrot inwestycji

w obliczu szybko rosnących kosztów paliwa, zwrócenie poniesionych wydatków zajmuje zaledwie kilka lat. Potem nadejdą lata coraz większych oszczędności.

bezpieczeństwo

pompy ciepła to ciepło bez ognia. W przeciwieństwie do klasycznych pieców opalanych stałym paliwem lub gazem, eliminujemy ryzyko pożaru, poparzenia czy zatrucia tlenkiem węgla.

komfort użytkowania

zapomnij o rozpalaniu pieca – termostat w ręku! Temperaturę regulujesz przez panel sterowania w domu lub wygodną aplikację w telefonie. Dbamy o to, by użytkowanie było łatwe i bezproblemowe.

3. Magazyn Energii to:

współpraca z instalacją fotowoltaiczną

Zamiast przekazywać nadwyżki energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną, zachowaj je w magazynie energetycznym.

bezpieczeństwo

Magazyny energii zapewniają zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami oraz działają jako awaryjne źródło energii w przypadku przerw
w dostawach z sieci.

jeszcze więcej mocy

Dzięki modularnej konstrukcji, magazyny energii są łatwo rozbudowywalne. Poprzez połączenie kilku modułów, możesz zwiększyć ich pojemność nawet kilkukrotnie w razie potrzeby.

długa żywotność

Zastosowanie nowoczesnej technologii LiFePO4 umożliwia przeprowadzenie co najmniej 6 tysięcy pełnych cykli ładowania, przy minimalnej utracie pojemności wynoszącej co najmniej 90%. Dzięki temu magazyn energii może służyć przez ponad 30 lat.

nowoczesny design

Kompaktowa konstrukcja urządzenia pozwala na instalację nawet w niewielkich przestrzeniach. Jego nowoczesna, elegancka obudowa wykonana z metalu doskonale współgra z różnymi stylami wnętrz, dodając im estetycznego charakteru.

nowoczesny design

Kompaktowa konstrukcja urządzenia pozwala na instalację nawet w niewielkich przestrzeniach. Jego nowoczesna, elegancka obudowa wykonana z metalu doskonale współgra z różnymi stylami wnętrz, dodając im estetycznego charakteru.

łatwe czyszczenie

Kocioł bez wymiennika rurowego

łatwe czyszczenie

Kocioł bez wymiennika rurowego

4. Kotły Zagazujące Drewno to:

wyższa wydajność

powietrze pierwotne i wtórne jest podgrzewane
do wysokiej temperatury

termostat spalinowy

automatyczne wyłączanie wentylatora
po wypaleniu paliwa

wentylator wyciągowy

usuwanie popiołu bez pyłu, kotłownia bez dymu

duży zasobnik paliwa

długi czas spalania

łatwe

serwisowanie i czyszczenie

DOFINANSOWANIE

Dofinansowania Dla Rolnika

Najwyższy poziom dofinansowania

Instalacja paneli słonecznych na terenie gospodarstwa rolnego stanowi jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań pozwalających na znaczną redukcję kosztów związanych z energią elektryczną. Dodatkowo, rolnicy mogą skorzystać z różnych form wsparcia finansowego, które znacząco skracają okres zwrotu inwestycji, czyniąc fotowoltaikę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Dotacja na pompę ciepła wynosi:

Program „Agroenergia”

Wsparcie obejmuje m.in. zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Program realizowany będzie w latach 2019- 2027 r.
Zobowiązania, czyli podpisywanie umów, będą podejmowane do 31 grudnia 2025 r. Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym.

Kwota jaką można zyskać to:

instalacja o mocy 10-30 kW – do 20% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 15 tys. zł,

instalacja o mocy 30-50 kW – do 13% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 25 tys. zł.

O dofinansowanie z programu Agroenergia mogą ubiegać się osoby fizyczne, właściciele lub dzierżawcy nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych wynosi między 1 ha a 300 ha, a także osoby prawne. Warto pamiętać, że warunkiem jest by Beneficjenci, co najmniej rok przed złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania, osobiście prowadzili gospodarstwo rolne.

Program „Modernizacja gospodarstw rolnych”

W ramach programu można uzyskać wsparcie na inwestycje w instalacje fotowoltaiczne do 50 kW wraz z magazynami energii i systemami inteligentnego zarządzania energią, ale także na pompę ciepła. Maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo rolne może wynieść aż do 150 tys. zł.

Wsparcie wynosi:

60% kosztów kwalifikowalnych operacji w przypadku młodych rolników i inwestycji zbiorowych,

nie mniej niż 30 do 50% kosztów kwalifikowalnych w przypadku pozostałych operacji.

Wnioski można składać od 31 stycznia do 1 marca 2023 r. Dokumenty będą przyjmować oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji inwestycji.

Ulga inwestycyjna

Ulga inwestycyjna przysługuje podatnikom podatku rolnego. Ulga polega na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została dokonana inwestycja – w wysokości 25% udokumentowanych rachunkami nakładów na instalację fotowoltaiczną. Należy pamiętać, że ulga ta przyznawana jest po zakończeniu inwestycji oraz, że ulga z tytułu tej samej inwestycji nie może być stosowana dłużej niż przez 15 lat.

Program “Energia na wsi”

Program “Energia dla wsi” wspiera inwestycje w odnawialne źródła energii oraz magazyny energii na terenach wiejskich. Budżet programu to aż 1 mld zł, a okres jego realizacji to lata 2022-2030. Pierwszy nabór potrwa od 25 stycznia 2023 r. do 15 grudnia br. lub do wyczerpania przewidzianej puli środków.

Ubiegający się o wsparcie może liczyć na:

pożyczkę do 25 mln zł na beneficjenta,

dotację do 20 mln zł na beneficjenta.

Koszty kwalifikowane:

dla instalacji fotowoltaicznych i wiatrowych – pożyczka do 100% kosztów kwalifikowanych,

na elektrownie wodne i biogazownie – dotacja do 45% kosztów kwalifikowanych i/lub pożyczka do 100% kosztów kwalifikowanych,

do magazynu energii – dotacja do 20% kosztów kwalifikowanych.

W przypadku przedsiębiorców dotacja może zostać zwiększona nawet o 20 punktów procentowych.

Wsparcie z programu “Energia na wsi” przeznaczone jest dla rolników, a także dla istniejących i dopiero powstających spółdzielni energetycznych oraz ich członków. Należy pamiętać, że inwestycja nie może zostać rozpoczęta przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.

OFERTA

Otrzymaj Ofertę Skrojoną Pod Siebie

Naszym priorytetem jest dostarczenie Ci rozwiązania energii odnawialnej,
które jest idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań i potrzeb.

Naszym priorytetem jest dostarczenie Ci rozwiązania energii odnawialnej, które jest idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań i potrzeb.

formularz kontaktowy
formularz kontaktowy

PYTANIA

Często Zadawane Pytania

Instalacja paneli fotowoltaicznych na gospodarstwie rolnym może znacząco obniżyć koszty energii elektrycznej oraz zwiększyć niezależność energetyczną. Dodatkowo, rolnicy mogą skorzystać z różnych form dofinansowań i dotacji, które znacząco redukują koszty inwestycji, takie jak programy rządowe czy unijne fundusze.

Istnieje kilka rodzajów pomp ciepła, w tym powietrzne, gruntowe i wodne. Mogą one efektywnie dostarczać ciepło w zimie i chłodzenie w lecie, wykorzystując odnawialne źródła energii. Wybór zależy od lokalizacji i potrzeb, a pompy ciepła mogą znacząco obniżyć koszty związane z klimatyzacją i ogrzewaniem.

Magazyny energii pozwalają na przechowywanie nadmiaru energii elektrycznej, co jest szczególnie korzystne w przypadku rolnictwa, gdzie zużycie energii może być niestabilne. Istnieją różne modele magazynów energii, dostosowane do różnych potrzeb rolników, pozwalające na bardziej efektywne zarządzanie energią i zabezpieczenie przed przerwami w dostawie energii.

Wybór wydajnego pieca grzewczego zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj paliwa dostępnego na gospodarstwie. Popularne opcje to piece na pellet, drewno lub gaz. Wydajne piece pozwalają na efektywne i oszczędne ogrzewanie budynków gospodarczych, co przekłada się na obniżenie kosztów ogrzewania.

Istnieje wiele programów dofinansowań dostępnych dla rolników, którzy chcą przeprowadzić modernizację energetyczną i termomodernizację. Mogą to być programy rządowe, regionalne czy unijne, które oferują wsparcie finansowe, kredyty preferencyjne lub dotacje. Warto skonsultować się z ekspertem, aby dowiedzieć się, które programy są dostępne w danej okolicy i jakie są kryteria ich uzyskania.

Skontaktuj się

+(48) 720 802 809

enpro@enpro.pl

Jana Pałubickiego 2/C2, 80-175 Gdańsk

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie

Nasz zespół ekspertów jest gotów odpowiedzieć na każde
pytanie i dostarczyć Ci ofertę przygotowaną pod Twoje potrzeby.